apr 122015
 

Chcel by som predať dom, je však na ňom záložné právo v prospech banky (hypotéka)
Dá sa to?

Aj keď máte na liste vlastníctva zapísanú ťarchu záložné právo hypotekárneho úveru v banke, túto nehnuteľnosť môžete dať do ponuky na predaj.
V dnešnej dobe už nie je žiadnou výnimkou, že si ľudia kupujú nehnuteľnosti prostredníctvom hypoték a následne ňou aj ručia, čiže ju založia v prospech banky.
V súčasnosti banky medzi sebou spolupracujú čiže kupujúci, ktorý by si chcel kúpiť Váš dom tiež na hypotéku, vyplatí prostredníctvom banky zo svojho hypotekárneho úveru Vašu hypotéku.
Prebieha to nasledovne:
Kupujúci si vybaví hypotekárny úver, pripravia sa kúpne a záložné zmluvy, necháte si vyčísliť zostatok úveru v banke, ktorá Vám poskytla úver. Po podpise zmlúv, zavkladovania nového záložného práva a splnení dojednaných podmienok, banky medzi sebou prevedú úhradu vyčísleného zostatku. Pokiaľ bude kúpna cena prevyšovať zostatok úveru, rozdiel finančných prostriedkov Vám bude poukázaný na číslo účtu ktoré si uvediete v kúpnej zmluve.
banka2328004m-banka-jako-milenkaJe to bežný postup, nakoľko už málo kto si môže dovoliť kúpu nehnuteľnosti za hotovosť a väčšina kupujúcich využíva hypotekárne úvery.
V takomto prípade doporučujem spolupracovať so skúseným realitným maklérom a finančným poradcom.
V prípade ďalších otázok či pomoci nás kontaktujte:
merange@merange.sk
0911/443 331

 

 

 

 

 

Verím, že Vaša otázka bola zodpovedaná k spokojnosti.
Autor: Soňa Pokorná – konateľka realitnej spoločnosti MERANGE

Merange_reality

 

 

Ospravedlňujeme sa, ale komentár formulár je zatvorený v tejto dobe.