feb 132016
 

Podelím sa s Vami o príbeh z  praxe. Pomenujme ich Peter a Jana. Tvorili mladú rodinku, ktorá radostne čakala prírastok.

Jana a Peter si jedného dňa v realitnej kancelárii  vybrali  krásnu nehnuteľnosť pre svoju novú rodinku. Všetko prebiehalo tak ako má až do chvíle, kedy  Petrovi a Jane bolo ponúknuté zo strany realitnej kancelárie riešenie financovania hypotekárneho úveru prostredníctvom  licencovaného hypotekárneho poradcu.

Čo sa vlastne stalo?

Peter spolu s Janou odmietli licencovaného poradcu s tým, že oni majú svojho známeho, ktorý im vybaví úver za výhodných podmienok . Podpísali Rezervačnú dohodu na nehnuteľnosť, zaplatili rezervačný poplatok a čakali kým im ich známy úver vybaví. Koniec termínu rezervácie sa neúprosne blížil a oni stále nevedeli  na čom v banke sú.  Ich „hypotekárny poradca“ im stále tvrdil, že všetko je v najlepšom v poriadku. NO STAL SA OPAK. V posledný termín na podpis kúpnej zmluvy Jana s Petrom v banke úver stále schválený nemali!

Čo sa dialo ďalej?

Na  odporúčanie RK požiadali predávajúcich o predĺženie rezervácie  o 30 dní. Predávajúci veľmi slušní a ochotní ľudia im vyhoveli. Deň po dni odchádzali a druhý termín sa opäť nezadržateľne blížil. Opäť RK  kontaktovala kupujúcich Petra a Janu nech  oznámia v akom štádiu je ich úver v banke. Mladí manželia boli nešťastní, lebo zasa nič nevedeli a hrozilo im, že ich rezervačný poplatok im prepadne. Nakoniec v zúfalstve dali RK kontakt na osobu, ktorá im mala vybaviť úver (dovtedy sa bránili dať  tento kontakt). RK, cez ktorú nehnuteľnosť kupovali sa viac krát snažila skontaktovať s danou osobou „poradkyňou“ ale nebrala telefón.

K čomu všetkému takéto rozhodnutie kupujúceho viedlo?

Predávajúci stratil dôveru v kupujúceho a kupujúci  je na prášky ako to celé dopadne.

A čo osoba, ktorá sa pasovala za hypotekárnu poradkyňu?

Tá pravdepodobne spí sladkým spánkom a vôbec nič ju netrápi. Však ona o peniaze nepríde.

Preto doporučujeme ak si úver nevybavujete sami, oslovte vždy certifikovaného hypotekárneho poradcu, ktorý sa danej práci venuje na plný úväzok a nie ako bočák. Predídete tým takýmto nežiaducim komplikáciám, stresu a strate nemalých finančných prostriedkov.

Nehovoriac o tom, že i realitnej kancelárii sa bude určite vždy lepšie spolupracovať s licencovaným poradcom a úver budete mať veľmi rýchlo a bezproblémovo vybavený.

Chceli si vybavit uver

 

Soňa Pokorná

Konateľka realitnej spoločnosti
MERANGE 0911/443331

Zdroj image: cliparts.co

Merange_reality

 

 

Ospravedlňujeme sa, ale komentár formulár je zatvorený v tejto dobe.