jún 202016
 

Už aj vy ste mali niekedy taký úžasný nápad  požiadať vami vybranú realitnú kanceláriu, aby vám čo najrýchlejšie predala vašu nehnuteľnosť?

Potiaľto by to bolo všetko v poriadku .

No ak vás napadlo to čo nášho jedného klienta, tak na to rýchle zabudnite.

Pred nedávnom našu kanceláriu  požiadala jedna pani, aby sme jej pomohli predať rodinný dom, ktorý už vyše roka sa snažila  predať cez iné RK a nedarilo sa jej . Dohodli sme si stretnutie, pozreli si nehnuteľnosť. Vyhodnotili skutočný stav RD a porovnali ho s ponúkanou cenou na realitnom trhu. Samozrejme cena bola  riadne premrštená, tak niet sa čomu čudovať , že ku samotnému predaju dodnes  nedošlo.  Cenu sa nám čiastočne podarilo priblížiť k reálnemu stavu nehnuteľnosti.  No to čo nasledovalo za tým …nám mierne  ostával rozum stáť. Z nafotených 47 fotiek reálneho stavu danej nehnuteľnosti  si  pani  dala podmienku,  že  fotky ktoré budú  prezentované na internete si vyberie sama podľa svojho uváženia, a ako inak , tak si vybrala iba tie, kde bola nehnuteľnosť prezentovaná v tom lepšom svetle. Tam kde bolo  na fotkách poukázané na viditeľné a dosť závažné nedostatky nehnuteľnosti (čo najviac zaujíma kupujúceho), si pani nepriala uverejniť. Nepriala si ani uverejniť video. Znenie textu   požadovala ponechať na jej úpravu,  to samé čo pri fotodokumentácii, čím začala dosť nepríjemne zasahovať do našej práce. Kladieme si  otázku „prečo daná pani si nepredáva nehnuteľnosť sama, keď je tak zdatná? Prečo ju už dávno nemá predanú?“ Hmmm bude to asi tým, že nehnuteľnosť  dovoľuje prezentovať iba  v tzv. prikrášlenom svetle a keď príde na miesto záujemca tak mu z reality padá sánka. Kladieme  si ďalšiu otázku, prečo nás vlastne oslovila……?

Uvedenú nehnuteľnosť s nezmyselnými požiadavkami sme nakoniec odmietli  odprezentovať, nakoľko sa nezhodovala naša práca s predstavami majiteľky.

Nechajte vykonávať realitného makléra svoju prácu

Stále tvrdím a stojím si za tým, že nehnuteľnosti  majú byť odprezentované v reálnom stave, nie iba ľúbivými fotkami na ktoré sa chytí  v počiatku záujemca.  Veď v konečnom dôsledku aj tak pôjde na osobnú obhliadku a reálny stav sám uvidí.  Verím, že aj samotný záujemca od začiatku rád privíta hodnoverné odprezentovanie nehnuteľnosti čím šetrí svoj i náš čas a tak isto aj zbytočne vynaložené náklady, čo vždy záujemcovia o kúpu nehnuteľnosti u nás  hodnotili pozitívne.

Naša rada: prezentujte svoju nehnuteľnosť vždy v reálnom svetle, na obhliadku vám vtedy príde skutočný záujemca!

S úctou Soňa

 

Merange_reality

 

 

Ospravedlňujeme sa, ale komentár formulár je zatvorený v tejto dobe.