jún 292017
 

Čo sa vlastne deje?

Poverili ste predajom svojej nehnuteľnosti realitného makléra, prebehlo už aj niekoľko obhliadok.

Potencionálni záujemcovia o kúpu si poobzerali vašu nehnuteľnosť.  O nehnuteľnosti sa vyjadrovali pozitívne,  poďakovali sa a odišli so slovami „premyslíme si a dáme vám vedieť“. Už sa viac neozvali a vy neviete prečo.

Úlohou nás maklérov je zistenie skutočného názoru záujemcu na danú nehnuteľnosť a sprostredkovanie spätnej väzby predávajúcim. Ak nemáte spätnú väzbu je to chyba, ktorá vás môže brzdiť v predaji. poprípade predaj úplne zastaviť. Veď makléra ste si predsa najali práve z dôvodu rýchleho  a profesionálneho predaja. Či?…

Pýtate sa prečo si nemôžete vyžiadať sami spätnú väzbu od záujemcu o kúpu?

Tu je odpoveď.

Záujemca pri samotnej obhliadke vašej nehnuteľnosti  a za vašej prítomnosti sa zväčša nikdy pravdivo nevyjadrí!!!  Bude zdržanlivý a vyhne sa kritike, aby sa vás nedotkol. A takáto informácia vám  nepomôže.

Preto maklér je tá správna osoba, ktorej sa strana kupujúcich zverí, prečo nepríde ku kúpe. Práve jemu ako 3-tej osobe sú ochotní záujemcovia povedať kritiku a na základe tejto informácie vieme zvoliť ďalší postup po prekonzultovaní s majiteľmi nehnuteľnosti a odstrániť prekážky brániace predaju.

Dotiahnutie obchodu do úspešného konca, kedy je predávajúci spokojný ako predal a kupujúci ako kúpil, je tým najlepším ohodnotením našej práce a obe strany ako kupujúci i predávajúci sa radi podelia  so skúsenosťou aj so svojimi známymi a referenciou na sociálnych sieťach .

 

Soňa Pokorná – real estate consultant

 

Merange_reality

 

 

Ospravedlňujeme sa, ale komentár formulár je zatvorený v tejto dobe.