dec 112014
 

Na túto tému sa popísalo už veľa článkov, no stále dostávame otázky od našich klientov, či pred samotným predajom je dobré renovovať predávanú nehnuteľnosť, a ak áno, tak v čom by mala spočívať táto renovácia.

Keď sa chystáte dať svoj dom, byt, či chatu do  ponuky na realitný trh, je dobré zvážiť zrenovovanie danej nehnuteľnosti a jej rozsah. Je nám všetkým dobre známe, že opravená nehnuteľnosť bude mať na trhu vyššiu cenu, no na strane druhej vzniká otázka, do akých opráv je vhodné vložiť svoje financie tak, aby sa vám vrátila zhodnotená investícia späť?

Je dôležité vedieť nasledujúcu informáciu. Vo väčšine prípadov sa kupujúci zaoberá otázkou: „ O koľko menej by som zaplatil za nehnuteľnosť, ktorá by nebola opravená, oproti cene opravenej nehnuteľnosti?“ Zodpovedanie si tejto otázky  vám ako predávajúcemu umožní sa postaviť do role kupujúceho  a vidieť tak jeho očami uzavretie obchodu z jeho perspektívy. Teraz je už pre vás ľahké sa vžiť do situácie kupujúceho a jeho očami prehodnotiť stav nehnuteľnosti. V každom prípade odporúčam  drobné opravy a úpravy nehnuteľnosti, ako je oprava kvapkajúceho vodovodného kohútika, odlepené kachličky, funkčnosť  žiaroviek vo všetkých svietidlách, vymaľovanie neutrálnou farbou (smotanová), pozor na okná a ich čistotu a funkčnosť, oprava kľučiek na dverách, prípadne ich výmena, úprava dvora, natretie plota, drobná výsadba pred domom a iné….. Pokiaľ je to možné použite na vylepšenie a opravy vlastné finančné prostriedky, vyhnite sa brať na tieto úkony pôžičky. Realitná spoločnosť MERANGE s.r.o.  ponúka svojim klientom ešte podrobnejší pohľad kupujúceho a upozorní  predávajúceho klienta na všetky nedostatky, ktoré by mohli brániť v predaji jeho nehnuteľnosti a odporučí mu  finančne nenáročné úpravy, ktoré pomôžu predať jeho nehnuteľnosť za čo najvyššiu predajnú cenu. Netreba zabúdať na to, že väčšina kupujúcich sa pri kúpe nehnuteľnosti riadi svojím prvým dojmom.

36

Autor článku: Soňa Pokorná

Konateľka realitnej spoločnosti MERANGE s.r.o.

Ospravedlňujeme sa, ale komentár formulár je zatvorený v tejto dobe.