jún 022014
 

 

blog

…   a premýšľam o tom, aký to musí byť dôvod, keď človek predávajúci nehnuteľnosť má strach ju dať do ponuky realitnej kancelárie.

Prichádzajú mi myšlienky:

–   bol niekedy s RK nespokojný?

–   boli nespokojní s RK jeho známi?

–  bojí sa podpísať sprostredkovateľskú zmluvu, lebo jej nerozumie?

– nebol dostatočne oboznámený s celým procesom náberu a predaja?

–   bojí sa, že príde o svoje peniaze?

Priznávam, že sa realitami už zaoberám nejaký ten rok  a z môjho uhla pohľadu vidím mnohé výhody v inzerovaní nehnuteľností cez RK. No musím priznať, že nie všetky RK (makléri – za všetkým sú predsa len ľudia) sa správajú korektne. Z mojej praxe môžem uviesť, že mi klienti ukazovali zmluvy, s ktorými byť na ich mieste, by som nesúhlasila ani ja! Pokiaľ si majiteľ nehnuteľnosti vyberie  makléra SPRÁVNE – má VYHRATÉ! Ostáva mu kopec času na svoje záujmy a nezanedbateľné sú aj ušetrené financie, ktoré ak  chce dobre  inzerovať  nehnuteľnosť, musel by ich investovať.

Ale na druhej strane nehádžme všetkých do jedného vreca. Sú aj makléri a RK, ktoré si vykonávajú svoju prácu zodpovedne a korektne. Sú to ľudia, ktorí túto prácu neponímajú ako chlebovú prácu, ale ako svoju záľubu – koníčka. Hľadajte takýchto maklérov a zaručujem Vám, že s ich prácou budete nadmieru spokojní!

S úctou Soňa

Ospravedlňujeme sa, ale komentár formulár je zatvorený v tejto dobe.